Powerbanky se staly vychytávkami, které jsou pro mnohé z nás nepostradatelné. Díky nim dokážeme „udržet při životě“ smartphony, tablety a dokonce i notebooky. Jaký model bych si měl koupit, abych měl jistotu, že bude fungovat v každé situaci? Výběr správného produktu bude záviset především na vašich energetických potřebách. Pokud si plánujete koupit novou powerbanku, určitě si přečtěte náš podrobný průvodce!
V tomto článku se dozvíte:
- jaké jsou rozdíly mezi powerbankami dostupnými na trhu,
- jakými parametry se řídit při koupi powerbanky,
- co hledat při koupi powerbanky,
- jak přizpůsobit powerbanku svým potřebám.
Powerbanka ve zkratce
Powerbanky dostupné na dnešním trhu jsou často vícestranná zařízení, která dokážou nabíjet nejen telefon, ale například i notebook.
Nejdůležitějšími přednostmi powerbank jsou nepochybně jejich malé rozměry, nízká hmotnost a výkon, který umožňuje nabíjet i několik zařízení najednou. Vše, co potřebujete, je vhodný kabel pro prodloužení pracovní doby vašich mobilních zařízení kdykoliv a kdekoli.
Parametry, které jsou při výběru powerbanky důležité
Pojďme se blíže podívat na detailní parametry powerbank. Tyto vlastnosti ovlivní výkon, životnost a cenu zařízení. Níže uvádíme aspekty, které byste měli při výběru powerbanky zvážit.
1. Kapacita
Kapacita je nepochybně prvním kritériem, na které byste si při koupi powerbanky měli dát pozor. Tato hodnota je vyjádřena v miliampérhodinách a promítá se do množství energie, kterou je baterie schopna přenést do jiných zařízení. Čím vyšší, tím lépe, teoreticky.
Pokud se ptáte, jakou kapacitu by měla mít vaše nová powerbanka, zkontrolujte si baterii ve telefonu. Moderní smartphony mají baterie v rozmezí 4 000 – 5 000 mAh.
V našem internetovém obchodě najdete i mnohem výkonnější powerbanky. Nejmenší modely na trhu nabízejí až 30 000 mAh! Je to volba pro ty, kteří se svými elektronickými zařízeními pracují každý den v terénu.
2. USB porty
Na trhu najdete powerbanky s různými USB zásuvkami. Jedna z nich bude sloužit k nabíjení samotné powerbanky a druhá - k připojení externích zařízení. Lepší modely mají až 4 různé porty, což umožňuje nabíjet více zařízení najednou a v případě funkce pass through - i samotnou powerbanku.
Při výběru powerbanky zvažte především dostupnost portů, které odpovídají zařízením, které s ní chcete nabíjet. V současnosti je USB Type-C jedním z nejpoužívanějších typů. Vyplatí se získat i port USB-A, protože se stále používají.
3. Rychlé nabíjení
Zmínka stojí i technologie rychlého nabíjení, která výrazně zkrátí čas potřebný na nabití baterií vašich zařízení. Výrobci v této věci používají různá řešení, ale všechny se týkají jednoho – vaše zařízení nabijete mnohem rychleji než s běžnou powerbankou bez technologie rychlého nabíjení. Pamatujte však, že tuto funkci můžete použít jen tehdy, když připojené zařízení tuto funkci podporuje a dokáže se rychle nabíjet, například podporuje QC 3.0.
4. Konstrukce
Při koupi energetické banky si dejte pozor i na její konstrukci. To je zařízení, které využijete v nejrůznějších podmínkách – i při cestování. Platí se ujistit, že powerbance neublíží žádné nárazy ani povětrnostní podmínky. Budete tedy potřebovat pouzdro z pevného plastu nebo kovu. Vyhněte se levným plastovým modelům, protože jsou velmi náchylné na různé mechanické poškození.
5. Další vybavení
Pokud vám záleží na komfortu používání zásobníka energie, mohou vás zaujmout modely vybavené takovou vymožeností, jako je indikátor nabití (ve formě LCD displeje nebo LED diod). Díky tomu budete vždy vědět, jaký výkon máte k dispozici. Zajímavým řešením jsou i vestavěné baterky, které se během cestování mohou často hodit.
Jak přizpůsobit powerbanku svým potřebám?
Před koupí nové powerbanky si položte otázku, jaká zařízení s ní budete nejčastěji nabíjet. Takto zjistíte, jakou kapacitu a kolik USB portů potřebujete. Pokud chcete svůj smartfón nabíjet jen občas a zároveň očekáváte absolutní spolehlivost, i takový model najdete v naší nabídce - Green Cell PowerPlay10S vás plně uspokojí. Pokud jsou však vaše požadavky větší, zvažte variantu s kapacitou 20 000 nebo dokonce 30 000 mAh!